Filmy samobójstwo, malarstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, malarstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Steve Rogers postanawia zaciągnąć się do wojska, jednak jest do tego zbyt słaby. Zostaje poddany eksperymentowi, który czyni z niego siłacza zdolnego pokonać wszelakich wrogów.
Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne. Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica.

Opętanie

6,5
Maud Bailey i Roland Michell prowadzą badania nad życiem Christabel La Motte i Randolpha Henry'ego Asha - dwojga wiktoriańskich poetów, których łączył tajemny związek miłosny. Postanawiają poznać wszystkie tajemnice łączące dwoje kochanków żyjących ponad wiek temu.


Antonia (Willeke van Ammelrooy) przed śmiercią wspomina swoje życie. Pod koniec wojny wróciła z córką Danielle (Els Dottermans) do wioski, w której się urodziła, w Holandii. Dwie kobiety znajdą dużą dalszą rodzinę typu matriarchalnego. W ciągu czterdziestu lat opowiadanych przez film wszystko się dzieje: miłość, śmierć, praca, religia, seks, nienawiść i zemsta, ale także filozofia, odwaga i poezja. Życie, które jest warte przeżycia.
Prudence (Catherine Frot) i pułkownik Bélisaire (André Dussollier) Beresfordowie stanowią ekscentryczną parę. Prudence nigdy nie miała ambicji, żeby być idealną matką. Za to świetnie czuje się w roli detektywa amatora. Tymczasem kilku pensjonariuszy domu spokojnej starości umiera w tajemniczych okolicznościach. Dowiedziawszy się o tym Prudence z radością zostawia w domu swoją córkę, zięcia oraz wnuki i wyrusza wyjaśnić tę sprawę. Na miejscu czeka ją wiele przygód.
John Trent, pracownik firmy ubezpieczeniowej, otrzymuje zlecenie odnalezienie Suttera Cane'a, autora niesłychanie popularnych powieści grozy. Mężczyzna zaginął kilka dni temu i nikt nie wie gdzie może się znajdować. Tymczasem miastem wstrząsają coraz dziwniejsze przypadki agresji, które są wynikiem premiery najnowszej książki Cane'a. John trafia na trop pisarza i udaje się do tajemniczego miasteczka, gdzie okazuje się, że wszystko co Cane opisuje w swoich powieściach, dzieje się naprawdę.
Ostatnie sześćdziesiąt siedem dni życia Vincenta Van Gogha (Jacques Dutronc). W maju 1890 roku słynny malarz opuszcza azyl w Saint-Rémy-de-Provence i udaje się do Auvers-sur-Oise do doktora Gacheta (Gérard Séty), miłośnika malarstwa, którego polecił mu brat Théo (Bernard Le Coq). Tutaj maluje krajobrazy wioski i portrety, szczególnie młodej córki doktora Marguerite (Alexandra London). Na brzegu Oise spotyka prostytutkę Cathy (Elsa Zylberstein), która jest również obiektem jego sztuki. Zagniewany doktor wypomina artyście zbałamucenie córki co doprowadzi do tragedii.
Młoda historyk sztuki, Anna (Alexia Kaltsiki) pracuje nad przedstawieniem ludzkości twórczości malarki Marii Dimou (Maria Protopappa). W tworzeniu tej retrospektywy pomaga jej Angelos (Georges Corraface), były kochanek malarki. Przy okazji obydwoje próbują wyjaśnić dość tajemnicze przyczyny śmierci Marii. Nie do końca wiadomo, czy artystka popełniła samobójstwo, czy może została zabita. W między czasie okazuje się, że Angelos nie do końca jest szczery z Anną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…