Filmy transpłciowa kobieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje transpłciowa kobieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Osaczona w krajobrazie polskiej transformacji od komunizmu do kapitalizmu, Kobieta z... przedstawia 45 lat życia Anieli Wesoły i jej podróży w poszukiwaniu wolności osobistej jako kobiety transpłciowej. Boryka się z trudnościami w życiu rodzinnym i skomplikowanymi postawami w swoim otoczeniu. Jakich wyborów będzie musiała dokonać Aniela, aby stać się tym, kim naprawdę jest?
Tin od wielu lat jest zakochany w swoim najlepszym przyjacielu, Parku. Mimo iż wcale tego przed nim nie ukrywa, to chłopak nigdy nie podejmuje tematu, obracając każde wyznanie w bezsensowną prowokację. Okazuje się jednak, iż Tin również nie jest Parkowi obojętny, jednak poczucie winy spowodowane tragicznymi wydarzeniami z przeszłości sprawiają, że żyje z przekonaniem, iż nie ma prawa związać się z przyjacielem. Jego myślenie zmienia się w chwili, gdy Tin staje się obiektem zainteresowania innego chłopaka...
W czasie studiów Nishina Masumi zakochał się bez pamięci w Kusakabe Ritsu. Chłopcy nawiązali gorący romans, zakończony gwałtownie przez niewierność Ritsu. Mimo iż od tego czasu minęło wiele lat, Masumi nadal ma złamane serce i nie potrafi otworzyć się na nowy związek. Kiedy świat pogrąża się w chaosie z powodu zbliżającego się do Ziemi meteorytu, los ponownie łączy ze sobą mężczyzn. Czy dadzą sobie drugą szansę wiedząc, że świat skończy się za dziesięć dni?


Surowy obraz życia czwórki czarnoskórych transpłciowych pracowników seksualnych, którzy opowiadają o swojej pracy - szczerze, bez oszukiwania samych siebie, z przemyśleniami na temat życia i jego różnych aspektów.
Podążaj za grupą przyjaciół, z których większość to lesbijki, które doświadczają miłości, złamanego serca, seksu, niepowodzeń i sukcesów.

Bros

5,4
7,0
Dyrektor muzeum LGBT Bobby podczas imprezy w klubie gejowskim poznaje prawnika Aarona z którym wkrótce zaczyna łączyć go uczucie.
Lahore. Haider i jego żona mieszkają razem z całą rodziną brata. W tym domu, w którym wszyscy żyją pod okiem innych, Haider zostaje poproszony o znalezienie pracy i zostanie ojcem. W dniu, w którym znajduje małą pracę w kabarecie, ulega urokowi Biba, zmysłowej i magnetycznej tancerce. Podczas gdy rodzą się uczucia, Haider jest rozdarty między ciążącymi na nim nakazami a nieodpartym wołaniem o wolność.
Stowarzyszenie wita młode osoby LGBT wyrzucone na ulicę przez swoje rodziny. Za pozorną komedią, ekscesami, chęcią utwierdzenia się, kryje się złamane życie. Każdy ma wściekłe pragnienie istnienia, znalezienia swojego miejsca w społeczeństwie. Tutaj mają sześć miesięcy na znalezienie pracy, mieszkania i zaakceptowanie siebie takimi, jakimi są. Wyścig z czasem, podczas którego Noëlle (Valérie Lemercier) stojąca na czele stowarzyszenia i Alex (Finnegan Oldfield), który wbrew swojej woli trafia również tu, zostają odesłani do własnych niepowodzeń i kwestionują swoją motywację do pomagania innym.
Co łączy Agnieszkę Holland i zespół No Doubt? Odpowiedź na to pytanie przynosi telewizyjny film Historia Gwen Araujo, na którego ścieżce dźwiękowej pojawia się jeden z największych hitów kalifornijskiej grupy – Hey Baby. Obecność piosenki No Doubt nie jest dziełem przypadku – wokalistka zespołu Gwen Stefani należy do największych idolek głównego bohatera, nastoletniego Eddiego Araujo. Pewnego dnia chłopak, który od dawna zdaje sobie sprawę z tego, że urodził się w niewłaściwym ciele, prosi najbliższych, by zwracali się do niego właśnie imieniem Gwen. Choć konserwatywni latynoscy krewni wydają się zszokowani, z biegiem czasu przełamują swoje opory. Tego samego nie da się powiedzieć o rówieśnikach Gwen, których nienawiść i agresja doprowadzają w końcu do tragedii. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami Historia Gwen… okazała się sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym (w premierowy wieczór w Stanach Zjednoczonych obejrzało ją ponad pięć milionów widzów). Mimo że od powstania filmu minęło już 15 lat, nasilenie się nastrojów homo- i transfobicznych w Polsce dowodzi, że jego tematyka wciąż pozostaje boleśnie aktualna.
Zgrana grupa upartych Muxów – kulturowo uznawanych za reprezentacje trzeciej płci – w Oaxaca w południowym Meksyku żyje pod wpływem wielu nacisków. Ich sytuacja dodatkowo komplikuje się za sprawą Marty, ciekawskiej hiszpańskiej turystki. W rzeczywistości kobieta jest projektantką mody, której powierzono zadanie zbadania ich awangardowych strojów do nowej linii. Gdy Marta zaczyna kwestionować swoją misję po nawiązaniu znaczącego związku z Muxami, region nawiedza trzęsienie ziemi – wstrząsając społecznością i uwalniając szereg emocji, które były głęboko ukryte pod powierzchnią.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…