Filmy śmierć, morderstwo, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, morderstwo, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy partner Krama, Phupha, zostaje brutalnie zamordowany, zrozpaczony chłopak spada do wodospadu, który w niewytłumaczalny sposób przenosi go do świata równoległego. Okazuje się, iż w tym uniwersum Kram spotykał się z Taiem, synem miejscowego mafiosy, który kilka lat temu zastrzelił ukochanego swojego syna. Gdy zdezorientowany przeskokiem między światami chłopak wpada na Taia, ten nie jest w stanie porzucić osoby tak bardzo podobnej do miłości jego życia. Nawet wtedy, gdy Kram jest skupiony wyłącznie na ratowaniu Phuphy z tego uniwersum...
Vampire Diaries to adaptacja bestsellerowej serii książek autorstwa L.J. Smith, których główną bohaterką jest Elena Gilbert (Nina Dobrev). Dziewczyna jest obiektem westchnień dwóch braci wampirów, dobrego (Paul Wesley) i złego (Ian Somerhalder), którzy rywalizują o jej duszę.
Dla piątki studentów świętujących zakończenie pierwszego roku impreza robi się nieprzyjemna, gdy podczas gry "Prawda czy wyzwanie" jeden z nich - Felix (Tom Kane) zostaje na oczach wszystkich upokorzony. Przyjaciele nie podejrzewają, że wkrótce odczują skutki tego z pozoru błahego incydentu. Kilka miesięcy później starszy brat Felixa, Justin (David Oakes), organizuje prywatne party, na które zostają oni wszyscy zaproszeni. Nie przypuszczają jednak, że zamiast upojnej zabawy, zmuszeni zostaną do wzięcia udziału w brutalnej grze.


Atrakcyjna fotograf z Rzymu jest świadkiem morderstwa do którego dochodzi za oknem pewnego mieszkania. Obserwuje, przez płatną lunetę umieszczoną w parku, jak tajemniczy morderca w czarnych rękawiczkach zabija brzytwą młodą kobietę.

Sal

W latach pięćdziesiątych Sal Mineo (Val Lauren) był prawdziwym objawieniem. Uwielbiany przez nastolatki młody, utalentowany aktor zabłysnął drugoplanową rolą w filmie Buntownik bez powodu, za którą otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara (kolejną zdobył w 1960 roku za Exodus). Niemal dwie dekady później jego kariera stoi pod znakiem zapytania. Sal, po latach walki z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, postanawia w końcu żyć w zgodzie ze sobą i swoimi artystycznymi wyborami. Ujawnia, że jest homoseksualistą. Nieoczekiwanie, w czasie przygotowań do nowej roli, pada ofiarą brutalnego morderstwa.
Prace Juliana Lamonta, samotnego artysty malarza, borykającego się z problemem alkoholizmu dają początek nowemu gatunkowi sztuki, zwanemu destrukcjonizmem. Jego twórczość czyni go coraz bardziej sławnym. Tymczasem sława ta staje się również przyczyną niepowodzeń w życiu. Julian traci kontakt z innym malarzem, na przyjaźń którego bardzo liczył, a jego życie osobiste zdaje się wymykać spod kontroli.
W Nowym Jorku, kiedy Slevin – pechowy gość – przybywa w odwiedziny do swojego przyjaciela, Nicka Fishera, na wypoczynek, zostaje omyłkowo wzięty za niego, z czego wynikają kłopoty – tamten ma bowiem długi wobec dwóch mafijnych bossów. Zostaje zmuszony przez bossa do zabicia syna Rabbiego (w ramach rozliczenia długu). Sąsiadka Nicka – Lindsay, pracująca w kostnicy – próbuje pomóc Slevinowi i w trakcie tego pomagania para zakochuje się w sobie. Tymczasem bezwzględny zabójca, Goodkat, w tajemniczy sposób pomaga rozwiązywać problemy mafijnych przywódców, podczas gdy Slevin jest zmuszony przez det. Brikowskiego, aby ścigał Bossa i Rabbiego.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Młody dziennikarz przeprowadza sensacyjny wywiad z wampirem. Ten wraca wspomnieniami do osiemnastego wieku, kiedy był bogatym plantatorem w Nowym Orleanie. Po śmierci żony i nienarodzonego dziecka, które umarły podczas porodu, zrozpaczony człowiek podpisuje pakt z siłami zła i staje się wampirem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…